Się Żyw


Uwaga! Urlop w dniach 14.07-28.07! Wszystkie zamówienia złożone do 14.07 do godziny 12.00 zostaną wysłane. Zamówienia złożone po tym czasie będą realizowane po powrocie, po 28.07. Prosimy ebooki kupować w osobnych zamówieniach- dotrą od razu na maila. Dziękujemy!

WAŻNE! Jeśli kupujesz tylko e-book, warsztat, szkolenie, od razu po zakupie otrzymasz na maila link do jego/ich pobrania! Jeśli kupujesz inne produkty, wymagające wysyłki, link do pobrania e-book, otrzymasz po ich wysłaniu. Prosimy o wpisywanie prawidłowych adresów mailowych aby produkty cyfrowe od razu trafiały do Państwa.

Dlaczego warto stosować aplikatory Lyapko?

Dlaczego warto stosować aplikatory Lyapko?

Dlaczego warto stosować aplikatory Lyapko?

Już w starożytności zauważono, że na ciele każdej chorej osoby, da się zlokalizować miejsca, które bolą przy uciskaniu, a odpowiednie oddziaływanie na nie, może prowadzić do ustępowania choroby. Zostały one nazwane „punktami życiowymi” – inaczej punktami aktywnymi biologicznie. Naukowo są to niewielkie odcinki skóry i tkanki podskórnej, w których znajduje się kompleks powiązanych wzajemnie mikrostruktur, dzięki czemu tworzy się aktywny obszar biologiczny, oddziałujący na zakończenia nerwowe oraz na powstawanie związków między odcinkiem skóry oraz danym narządem wewnętrznym.

Te – zbierane przez wieki – doświadczania stały się podstawą do opracowania przez Nikolaya Lyapko – ukraińskiego doktora nauk medycznych, lekarza terapeutę, refleksologa, czynnego członka Rosyjskiej Akademii Terapii Manualnej – bardzo skutecznej odmiany terapii odruchowej – zwanej powierzchniową terapią wielogłową. Metoda ta od wielu lat stosowana jest z sukcesem w wielu krajach – także w Polsce. Staje się ona coraz bardziej popularna – nie tylko ze względu na swoją niesamowitą skuteczność, ale także ze względu na łatwość jej stosowania i dostępność. Nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani doświadczenia, dlatego też można ją stosować nie tylko z pomocą specjalistów ale także samodzielnie – w warunkach domowych.

Istota terapii wieloigłowej aplikatorami Lyapko polega na oddziaływaniu poprzez określone punkty aktywne biologicznie ciała na odpowiadające im narządy wewnętrzne. Umiarkowane drażnienie zakończeń nerwowych, skupionych w określonych punktach skóry, mięśni i innych tkanek, a za ich pośrednictwem – pni nerwowych, odbudowuje regulację nerwową w organizmie.

Czym jest aplikator Lyapko?

W świecie nie ma analogicznych produktów do aplikatorów Lyapko, ponieważ nie mają sobie równych pod względem wielokierunkowości i siły oddziaływania, efektywności i skuteczności, swej prostoty oraz niezawodności w stosowaniu. Aplikatory mobilizują wewnętrzne możliwości całego organizmu. Stymulują wypracowywanie naturalnych substancji leczniczych, które w niezbędnych dawkach fizjologicznych organizm jest sam w stanie wytworzyć, ale też kompensują niewystarczającą aktywność ruchową.

Aplikatory wieloigłowe Lyapko – to wałki z zamocowanymi na nich igłami, wykonanymi z niezbędnych dla organizmu metali: cynku, miedzi, żelaza, niklu i srebra. Igły aplikatorów Lyapko są na tyle grube, a ich wierzchołki tępo zaostrzone, że nawet przy bardzo mocnym nacisku, są całkowicie bezpieczne – nigdy nie uszkadzają skóry i nie mają styczności z krwią, nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Mechanizm działania

Wszystkie metale są „spokrewnione” z organizmem. Każda igła – to metaloterapia. Ze swojej praktyki medycznej – dr Lyapko wiedział, że 20-minutowy zabieg igłowy na daną część ciała prowadził do wytwarzania przez skórę enzymów, rozszczepiania i wchłaniania przez powierzchnię skóry. Na ciele widać to w postaci niebieskich punktów.

Poza tym nasza skóra wykorzystuje niezbędną ilość minimalnych dawek metalu z aplikatora. A my odbieramy to w postaci przyjemnych komfortowych odczuć. Najczęściej po 5-7 minutach zabiegu człowiek zasypia. Wcześniej natomiast odczuwa przyjemne ukłucia, wibracje, pulsacje i ma inne doznania, których nie odbiera przy użyciu innych aplikatorów.

Humoralne działanie aplikatora przejawia się w elektroforezie metali w środowisku płynnym organizmu człowieka. Przy podrażnianiu receptorów skóry powstają prądy bioelektryczne, które przy określonej długości fali i odpowiedniej częstotliwości wahań oddziałują w sposób leczniczy.

Dlaczego warto stosować aplikatory Lyapko?

usuwają bóle kręgosłupa, stawów, mięśni i bóle głowy

przeciwdziałają powstawaniu odleżyn u przewlekle chorych

wspomagają leczenie i profilaktykę zachorowań na schorzenia przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i systemu nerwowego

sprzyjają normalizacji równowagi hormonalnej, procesów metabolicznych w przypadku schorzeń endokrynologicznych

przy wspomaganiu leczenia chorób ginekologicznych sprzyjają usuwaniu ognisk zapalnych i zaburzeń cyklu menstrualnego

pomagają w rozgrzewce mięśni przed ekstremalnym wysiłkiem fizycznym oraz regeneracji po nim

są wspaniałym środkiem usuwającym szkodliwe skutki nadmiernego napięcia nerwowego, a tym samym skutecznym środkiem odstresowującym

pomagają pozbyć się nałogów (alkoholowych, nikotynowych)

skracają okres całkowitego powrotu do zdrowia po urazach czaszkowo-mózgowych, złamaniach, operacjach, udarach

wspomagają leczenie mózgowego porażenia dziecięcego

zwiększają 2-3-krotnie efektywność takich metod, jak masaż, akupunktura i terapia klasyczna, terapia manualna i laseroterapia, rezonans magnetyczny (przy jednoczesnym lub wcześniejszym zastosowaniu)

usuwają zaburzenia seksualne i doprowadza do normalizacji funkcji płciowych u mężczyzn i kobiet

wspomagają prawidłowy przebieg ciąży, profilaktykę i leczenie rozstępów, pozbycie się kolki u noworodków

zwiększają aktywność życiową, normalizują sen i przemianę materii

pozwalają skrócić okres przyjmowania lekarstw, a potem całkowicie z nich zrezygnować

stosowane są też w kosmetologii oraz skutecznie pomagają pozbyć się nadwagi oraz cellulitu

Aplikatory Lyapko różnią się one nie tylko wielkością, ale także rozstawem igieł.

Mały aplikator wieloigłowy bardzo dobrze nadaje się do pracy w obrębie głowy i twarzy, trudno dostępnych miejscach takich jak staw skokowy czy w miejscach wrażliwych: na mostku, w okolicach żeber. Tego rodzaju aplikator sprawdzi się również dla dzieci i osób szczupłych.

Z kolei duży aplikator wieloigłowy, z racji swoich rozmiarów nada się dla osób o większych gabarytach, które potrzebują wymasować swoje udo, łydkę czy plecy. Rozstaw igieł jest nieco rzadszy (odstępy między igłami są większe), co powoduje, że terapia staje się bardziej komfortowa. Zaleca się go również osobom z obniżonym progiem bólowym.

Kulka do masażu – dla mnie idealna w podróży, w samochodzie, w samolocie, ale również podczas pracy, można masować swoje stopy.

Ja osobiście używam Lyapko praktycznie codziennie, w różnych konfiguracjach. Bardzo polecam w różnego rodzaju problemach zdrowotnych, celem odblokowania meridianów.

Chciałabym napomknąć szczególnie o refleksologii stóp, która jest w idealną formą wykorzystania Lyapko do masażu.

Nasze ciało może stanowić bardzo pomocną mapę punktów, których ucisk wspomoże odprężenie, rozluźnienie ciała i poprawę samopoczucia? W szczególności warto tu wspomnieć o stopach.

Korzystny wpływ masażu stóp na resztę ciała zaobserwowali już starożytni Egipcjanie i Chińczycy. Obecnie refleksoterapia jest powszechnie znanym i stosowanym masażem. Medycyna Chińska nie bez powodu nazywa stopę mapą całego ciała lub drugim sercem! Podczas refleksoterapii stóp stymuluje się aż 7000 zakończeń nerwowych, 24 kości i ponad 100 mięśni.

Teorie naukowe o refleksologii

Istnieją dwie równoległe teorie wyjaśniające i opisujące zabieg refleksoterapii.

Twórcą pierwszej z nich był doktor William Fitzgerald, a rozwinęła ją Eunice Ingham uznawana za matkę współczesnej refleksologii. Zgodnie z nią przez ciało człowieka biegną nerwy, które swoje zakończenia mają w palcach stóp i dłoni. Każda z takich ścieżek nerwowych to strefa, czyli zona. Poprzez stymulację odpowiednich zakończeń nerwowych w stopach można zatem wpływać na odległe części ciała, leżące w danej strefie.

Druga z teorii czerpie z założeń medycyny Dalekiego Wschodu. Chińczycy, którzy dużą wagę przywiązują do przepływu energii, wierzą, że przez ciało człowieka biegną tzw. meridiany, stanowiące autostrady dla energii życiowej, określane mianem chi. Jeżeli dojdzie do przerwania ciągłości jej przepływu, dany obszar staje się zagrożony chorobą. Ścieżki swój koniec mają w stopach, stąd też stymulacja refleksów (receptorów) na nich zlokalizowanych, może przyczynić się do zniesienia blokady i wznowienia prawidłowego krążenia energii.

Obie teorie, choć w różny sposób nazywające różne pojęcia, mają wspólną prawdę fizjologiczną. Na podeszwach stóp zlokalizowane są zakończenia ponad 7.000 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem oraz wszystkimi częściami ciała. To dlatego impulsy, wywoływane podczas masażu stóp mają tak szerokie spectrum oddziaływania.

Refleksologia - czyli spacer po receptorach

Refleksologia jest nauką o refleksach, czyli punktach zlokalizowanych na stopach i dłoniach. Miejsca te odpowiadają określonym organom, narządom lub częściom ciała Obecność stanu chorobowego powoduje nadwrażliwość tych stref, a tym samym stanowi informację o stanie organizmu lub danego narządu.

Metoda refleksoterapii polega na oddziaływaniu na punkty znajdujące się na stopach, dłoniach, głowie i uszach, stosując odpowiednie techniki i nacisk. W wyniku opracowania tych miejsc następuje stymulacja układu nerwowego oraz poprawa krążenia krwi, co wpływa na regulację funkcji organizmu. Podczas badania receptorów wykorzystuje się technikę „spacerowania”. Wrażliwość, czy wręcz bolesność danego obszaru refleksyjnego sygnalizuje, że w konkretnej części ciała występuje jakiś problem.

Refleksologia nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się jedynie na stwarzającym problem narządzie czy układzie, a podchodzi do problemu holistycznie, przez pryzmat funkcjonowania całego organizmu. Warto tu zaznaczyć, że ta „całość” obejmuje nie tylko ciało, lecz również psychikę i ducha. Gdy uświadomimy sobie mechanizm działania refleksoterapii staje się oczywiste, że oddziałuje ona na wszystkie dolegliwości – zarówno te fizyczne, jak i psychiczne takie jak stres, wypalenie, depresja, nadpobudliwość.

Należy pamiętać, że refleksoterapia pobudza oczyszczanie z toksyn, dlatego istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia takich objawów jak: potliwość, uczucie ciepła, zimna lub mrowienia, suchość w gardle, katar, wzmożone oddawanie moczu, pragnienie, senność, skłonność do śmiechu lub płaczu, wzmożony bądź słabszy apetyt, a nawet krótka choroba o cechach przeziębienia.

Co kryje ludzka stopa?

Akupresura stopy to starożytna sztuka masażu, do dziś wykorzystywana w medycynie naturalnej. Akupresura wywodzi się ze starożytnego Wschodu. Na stopach znajduje się swoista mapa narządów położonych w całym ciele. Podeszwa stopy to również miejsce zakończenia wielu nerwów w Twoim ciele. Umiejętne uciskanie punktów na stopie może pomóc w dolegliwościach bólowych organów wewnętrznych. Metoda ta polega także na odblokowywaniu kanałów przepływu energii przez ciało.

Refleksoterapia stóp to rodzaj masażu leczniczego, polegający na uciskaniu i stymulowaniu receptorów znajdujących się na stopach odpowiadających poszczególnym narządom i układom ciała. Są to tak zwane punkty refleksologiczne, czyli miejsca, które mają bezpośrednie połączenie z innymi obszarami na ciele. Zabieg refleksoterapii stopy polega na uciskaniu tych punktów, najpierw delikatnym, potem coraz silniejszym, często wywołującym dyskomfort ruchem. Masaż wykonuje się kciukim. Ruchy powinny być płynne i zdecydowane.

Refleksologia zakłada, że stan stóp odzwierciedla stan zdrowia człowieka. Na przykład obrzęk zapalny kłębu palucha często odzwierciedla schorzenia szyi, a nadwrażliwość punktów refleksyjnych szyi na prawej stopie może się wiązać z obrzękiem zapalnym po tej samej stronie. Nawarstwienie stwardniałej skóry z boku stopy, na linii z punktami refleksyjnymi ramion, często informuje o ich schorzeniach.
Ze względu na powiązanie odpowiednich punktów na stopach lokalizacją poszczególnych organów wewnętrznych, należy bardzo dobrze przygotować się do terapii. Specjaliści często poświęcają wiele lat, aby nauczyć się rozpoznawać określony punkty i prawidłowo je opracowywać.

Przykładowo, patrząc podeszwowo:
– sam środek podbicia stopy jest odzwierciedleniem serca;
– czubki 3 pierwszych palców odzwierciedlają mózg;
– obszar pod małym palcem obejmuje pachę po tej samej stronie, co stopa;
– niżej od obszaru pod małym palcem znajduje się okolica śledziony;
– 2 małe punkciki obejmujące środek palca dużego odnoszą się do przysadki mózgowej i podwzgórza;
– okolica pięty obejmuje miednicę;
– duży obszar wyżej od okolicy pięty stanowi odniesienie do jelita cienkiego.

Tak wygląda mapa punktów w myśl zasad refleksologii. Choć na pozór wydaje się to dość trudną umiejętnością – dzięki regularnym praktykom – można ją całkiem dobrze wyćwiczyć.

Efekty refleksoterapii

Reakcje organizmu na stymulację punktów refleksologicznych można podzielić na :

– krótkoterminowe, które zauważalne są w ciągu pierwszej doby po zabiegu i utrzymują do czterech dni,

– oraz długoterminowe, pojawiające się dopiero po kilku tygodniach systematycznego korzystania z terapii.

Po kilku pierwszych spotkaniach może wystąpić tzw. “kryzys leczniczy”. Jest on wywołany procesem oczyszczania organizmu i jest reakcją prawidłową. Inne typowe reakcje krótkoterminowe to częstsze wizyty w toalecie, nadmierne pocenie się, pobudzenie lub ospałość, uczucie gorąca a nawet mdłości, mrowienie, odprężenie, zmniejszenie odczuwania bólu (spowodowane zwiększoną produkcją endorfin – naturalnych substancji przeciwbólowych organizmu). Wśród reakcji długoterminowych wyróżniać można między innymi wyregulowanie pracy współczulnego układu nerwowego – zwolnioną pracę serca, głębszy oddech, obniżenie ciśnienie krwi, lepsze krążenie w kończynach (brak uczuci zimnych dłoni i stóp) oraz ustąpienie bóli głowy a przede wszystkim wyleczenie z problemów zdrowotnych zgłaszanych na początku terapii oraz podniesienie naturalnych zdolności samoregulacji organizmu. Systematyczne poddawanie się refleksoterapii łagodzi ponadto przeżywane emocje lub wspomaga oczyszczanie się z nich przez ich uwolnienie.

Dla kogo polecane są zabiegi refleksoterapii?

– stres, nieumiejętność aktywnego relaksowania się,
– uczucie przemęczenia fizycznego i psychicznego, przepracowanie, zespół chronicznego zmęczenia,
– podwyższone napięcie układu nerwowego,
– nadciśnienie,
– problemy z koncentracją i zapamiętywaniem,
– obniżenie odporności, podatność na infekcje, częste alergie, chroniczny katar,
– zaburzenia gospodarki hormonalnej,
– zaburzenia pracy układu trawiennego,
– nadwaga lub problem z przybraniem na wadze.
– przeżywanie silnych emocji, traum, niestabilność emocjonalna
– depresja, lęk,
– profilaktyka zdrowotna.

Refleksologia, a lepszy sen

Badania pokazują, że 10-30% ludzi okresowo cierpi na bezsenność, chociaż niektóre badania mówią, że około 50% ludzi czasami ma w pewnym stopniu objawy zaburzeń snu. Sen to bardzo kluczowy element naszego fukcjonowania, który istotnie wpływa na stan zdrowia i dobre samopoczucie. Od zawsze próbujemy Wam pokazać, jak ważne jest to, aby był on wysoce jakościowy, wydajny i wartościowy.

Czy wiecie, że sen i proces spania są kontrolowane przez dwa główne procesy?
Pierwszy z nich to homeostatyczne zapotrzebowanie na sen.

Krótko mówiąc, to wszelkie procesy biologiczne, które przywracają równowagę w ciele. Podczas czuwania – czyli w ciągu dnia – nasz mózg stale gromadzi produkty przemiany materii i substancje, które sprawiają, że stajemy się coraz bardziej senni, rozproszeni czy znużeni. Wówczas na ratunek przychodzi nam sen! To jego zadaniem jest odwrócenie tego stanu. Homeostatyczne zapotrzebowanie na sen, odpowiada nie tylko za długość snu, ale i za jego głębokość.

Kolejny z procesów jest rytm okołodobowy, czyli pewnego rodzaju regulacja naszego organizmu. Wskazuje ona naszemu ciału odpowiednią porę na różne czynności – w tym sen. Dzięki niej wiemy, że kiedy za oknem robi się ciemno, to znak, że wkrótce należy położyć się spać.

Dlatego najważniejszym czynnikiem, który reguluje rytm dobowy jest światło. Promienie świetlne padają na siatkówkę w środku oka i wpływają na struktury w mózgu zwane jądrami nadskrzyżowaniowymi, które synchronizują wszystkie układy okołodobowe w ciele, czyli tak zwany zegar biologiczny. Regulują czas wydzielania wielu hormonów oraz aktywność naszego mózgu.

Jądra nadskrzyżowaniowe to takie struktury, które można porównać do tykających zegarów, wskazujących czas narządom, np szyszynce. Szyszynka, która znajduje się w mózgu odpowiada za wydzielanie hormonu snu – czyli melatoniny.

Układ hormonalny działa jak system naczyń połączonych. Wszystkie hormony są ze sobą powiązane. Aby aktywizować je do optymalnego działania, pracujemy w tak zwanych „przepływach”. Musimy dokładnie rozpracować refleksy ośrodkowego układu nerwowego oraz wszystkie narządy wydzielania wewnętrznego czyli: przysadkę mózgową, tarczycę, nadnercza, trzustkę i jajniki.

A co mówią badania?

W ostatnim czasie refleksologii stóp, jako jednej z metod medycyny niekonwencjonalnej, poświęca się więcej uwagi.

W badaniach Kompińskiego i wsp. [1] badaniach zanotowano wpływ refleksologii na poprawę jakości snu. Wyniki badań potwierdzają te zależności. Autorzy powyższych badań zalecają refleksologię jako uzupełnienie pracy z pacjentami zgłaszającymi różne dolegliwości, oraz jako metodę terapii przy problemach ze snem. Natomiast Asltoghiria i wsp. [2] dostrzegli związek refleksoterapii z poprawą zaburzeń snu. Wyniki potwierdzają tę prawidłowość, ponieważ pozastosowanej terapii istotnie poprawiła się jakość snu badanych i zmniejszyła się liczba nieprzespanych godzin.

Automasaż - jako dodatkowe wsparcie dla ciała

Automasaż to masaż… wykonywany samemu sobie. Wbrew pozorom – w ten sposób można zapewnić sobie świetne efekty i bardzo dobry relaks.

Automasaż szyi, pleców i innych części ciała to samodzielny masaż. Opiera się przede wszystkim na takich czynnościach jak: głaskanie, uciskanie, rozcieranie czy oklepywanie.

Głównym celem automasażu jest pobudzenie przepływu krwi. Świetnie sprawdzi się w jako forma masażu, ale też łagodzenia niewielkiego bólu mięśni, np. po intensywnym treningu. Ważne, by podczas automasażu trzymać odpowiednia pozycję – proste plecy, bez zbędnego napięcia. Aby taki masaż był jak najbardziej efektywny i korzystny dla naszego ciała, warto wspomóc się dodatkowymi akcesoriami pomocniczymi.

Masażer Lyapko

Wałek uniwersalny jest prosty w stosowaniu, bezpieczny i nieinwazyjny. Jego wysoka efektywność rekomendują go jako wałek nie tylko do stosowania przez specjalistów, ale i samodzielnego stosowania w warunkach domowych – czyli właśnie do przeprowadzenia automasażu.

Wałek rehabilitacyjny dr Lyapko przeznaczony jest do oddziaływania na różne części ciała. Najwygodniej masować nim odcinki ciała z małymi promieniami krzywizny – plecy, barki, szyja, głowa, stawy, zewnętrzna część stopy, ręce i nogi. Wałek Lyapko sprawdza się też dobrze przy masażu twarzy i dekoltu.

Co ważne, igły wałka, dotykając skóry, nie uszkadzają jej. Metoda jest efektywna, przyjemna i nieinwazyjna, to znaczy wyklucza całkowicie przenoszenie infekcji.

Godnym uwagi jest fakt, że wałek uniwersalny dr Lyapko sprawdza się idealnie do zabiegów wyszczuplających i korygujących figurę – jako wałek na cellulit. Dlatego masaż wałkiem pomaga w pozbyciu się tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Masażer Faraon

Terapia masażerem “Faraon” pozytywnie oddziałuje na organizm doprowadzając do harmonii cały organizm. Automasaż aplikatorem przyczynia się do likwidacji cellulitu, pobudza krążenie krwi oraz aktywuje przemianę materii.

Produkt ten znajduje szerokie zastosowanie w chorobach układu krążenia, oddechowego i pokarmowego. To uniwersalny przyrząd do masażu, który pozwala zwiększyć efektywność masażu nawet 2-krotnie. Zastosowanie czterech płaszczyzn umożliwia wykonanie czterech form masażu ogólnego i miejscowego, a także pięć typów masażu punktowego. Taka budowa pozwala na zapewnienie różnorodnych odczuć, a także dostosowanie intensywności do wieku, wagi pacjenta i rodzaju choroby.

Ściskam Was mocno,
Justyna

Justyna Borska Się Żyw

Justyna Borska

Mam na imię Justyna i jestem pasjonatką zdrowego i prawdziwego jedzenia, które karmi nasze mitochondria i odżywia całe ciało i umysł.

Jako dziecko bardzo chorowałam na typowe infekcje, które wydawałoby się są nieodłącznym stanem każdego, małego dziecka. Duża ilość antybiotyków, leków przeciwzapalnych oraz innych terapii proponowanych przez lata przez medycynę akademicką bardzo negatywnie wpłynęła na mój układ odpornościowy.

Od 2008 roku zgłębiam wiedzę na temat rożnego rodzaju diet, TCM, ziołolecznictwa, akupresury, akupunktury i refleksologii. Interesuje się wszystkim, co pomaga a nigdy nie szkodzi ludzkiemu organizmowi.

Justyna Borska

Justyna Borska

Mam na imię Justyna i jestem pasjonatką zdrowego i prawdziwego jedzenia, które karmi nasze mitochondria i odżywia całe ciało i umysł.

Jako dziecko bardzo chorowałam na typowe infekcje, które wydawałoby się są nieodłącznym stanem każdego, małego dziecka. Duża ilość antybiotyków, leków przeciwzapalnych oraz innych terapii proponowanych przez lata przez medycynę akademicką bardzo negatywnie wpłynęła na mój układ odpornościowy.

Od 2008 roku zgłębiam wiedzę na temat rożnego rodzaju diet, TCM, ziołolecznictwa, akupresury, akupunktury i refleksologii. Interesuje się wszystkim, co pomaga a nigdy nie szkodzi ludzkiemu organizmowi.

Chcesz wiedzieć więcej?

Sprawdź moje e-booki

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Borska Się Żyw

Justyna Borska

Mam na imię Justyna i jestem pasjonatką zdrowego i prawdziwego jedzenia, które karmi nasze mitochondria i odżywia całe ciało i umysł.

Jako dziecko bardzo chorowałam na typowe infekcje, które wydawałoby się są nieodłącznym stanem każdego, małego dziecka. Duża ilość antybiotyków, leków przeciwzapalnych oraz innych terapii proponowanych przez lata przez medycynę akademicką bardzo negatywnie wpłynęła na mój układ odpornościowy.

Od 2008 roku zgłębiam wiedzę na temat rożnego rodzaju diet, TCM, ziołolecznictwa, akupresury, akupunktury i refleksologii. Interesuje się wszystkim, co pomaga a nigdy nie szkodzi ludzkiemu organizmowi.

Chcesz wiedzieć więcej?

Sprawdź moje e-booki

Zapisz się
na newsletter

Bądź na bieżąco

Najnowsze wpisy

Obserwuj mnie na

0

Your Cart Is Empty

No products in the cart.